38 תמציות פרחי באך והמצבים הריגשיים בהם הם מטפלים

היי קוראים יקרים! בעקבות הפרסום הקודם שלי על פרחי הבאך ביקשו ממני קצת לפרט על כל תמצית. ישנן 38 תמציות פרחים אשר כל אחת עובדת על מצב רגשי שונה פירטתי בקצרה על כל אחת מהתמציות.

 1. Agrimony
  תמצית המטפלת באנשי המסכות אלו שתמיד יחייכו גם כשבמציאות המצב לא כך… הם יראו שמחים עליזים כלפי חוץ אך בפנים יהיו קונפליקטים פנימיים (הליצן העצוב). אלו אנשים שקשה להם להתמודד עם המציאות בחוץ ולרוב ינסו להימנע מלהתמודד עם החיים.
 2. Aspen
  תמצית המטפלת בחרדות. התמצית הזו תטפל בחרדות שאינם מציאותיות. אנשי ה – Aspen יפחדו מדברים שהם חושבים שיקרו אך זו רק חרדה פנימית שלהם כמו לדוגמה: אדם שיסע באוטובוס ויפחד מאוד מתאונה, פיגוע או כל דבר אחר… במציאות לא קורה כלום אך אותו אדם יחווה חרדה ממקור לא ידוע.
 3. Beech
  תמצית המטפלת באנשים הביקורתיים. אלו שתמיד יהיה להם מה לומר על כל אחד ולבקר את הסובבים אותם. אנשי ה- Beech יהיו חסרי סבלנות ותמיד יהיה להם מה לומר…. אני רואה אתכם כבר חושבים על האנשים סביבכם ? החמה שתמיד יהיה לה מה לומר…. או בעצם הבוס שתמיד יהיה לו מה לומר ואף פעם לא יהיה מרוצה…
 4. Centaury
  תמצית המטפלת באנשי הכן. אלו שמתוך הטוב שלהם יעזרו לכל אדם גם כשזה לא מתאים להם. הם לא יודעים לומר לא!!! כל אחד יוכל להפיל עליהם משהו והם יעשו אותו גם מבלי שרצו. התמצית הזו תעזור להם לחזק את הביטחון ולומר גם לא! כשזה לא מתאים להם. הם ילמדו להעמיד גבולות.
 5. Cerato
  תמצית המתייעצים. אלו שעל כל דבר הם מתייעצים ושואלים המון אנשים כדי לקבל פתרון. בתוך תוכם הם יודעים מה צריך לעשות. אך חסר להם את הביטחון. לפעמים כשהאמון שלהם בעצמם מאוד נמוך הם יקבלו את עצת האחר…. לא תמיד עצת האחר תהיה טובה עבורם.
 6. Cherry plum
  תמצית הרוגע… תמצית זו תתאים לאנשים המפחדים מחוסר שליטה. מטפלת בהתפרצויות, מחשבות מפחידות. לא סתם בחרו אותה להיות כחלק מהתערובת של הרסקיו (תערובת תמציות למצבי קיצון).
 7. Chestnut bud
  תמצית עבור אלו שלא לומדים מהניסיון. מכירים את אלו שיעשו דברים שהם יודעים שלא טוב עבורם אבל עושים זאת בכל זאת? להיכנס לזוגיות לא טובה, אלו שצריכים לשמור על תזונה טובה אך הם שוב ושוב אוכלים דברים שמזיקים להם וכו’. 
 8. Chicory
  אנשים שנותנים אהבה לצורך קבלה. אלו שתמיד יתנו מעצמם אך יצפו בחזרה למשהו. לפעמים יש תחושה פנימית לא לבקש מאותו אדם כלום כי אחר כך יצפה חזרה למשהו. אותם אנשים תמיד יצפו לצומת לב מיוחדת.
 9. Clematis
  אנשי החלומות ? אלו שיפליגו לעולם הדמיון. יכולים להיות במקום מסוים אך במחשבתם הם יהיו במקום אחר. תמצית שמתאימה למאוד לקשב וריכוז שהמחשבות מתפזרות. התמצית גורמת לקרקוע ולחזרה לכאן ועכשיו.
 10. Crab apple
  תמצית לאנשים בעלי דימוי עצמי ובטחון עצמי נמוך. התמצית הזו טובה לאנשים שעוברים אונס או פגיעה (אנשים שנפגעים מינית מרגישים מלוכלכים ובעלי דימוי נמוך) , התמצית יכולה לאזן גם אנשים שמכורים לניקיון כפייתי. 
 11. Elm
  תמצית נפלאה לאנשי הכוח אלו שביום יום נראה אותם עומדים במשימות מאוד קשות, לוקחים על עצמם אחריות ועומס.  כאשר העומס רב מידי והם לא יכולים לעמוד בו הם מרגישים שהכול גדול עליהם והם לא יכולים להתמודד ולעמוד בכל המטלות. התמצית הזו תעזור לאותם אנשים להשיב את הביטחון העצמי והיכולת לעמוד במשימות והאחריות שלקחו על עצמם.
 12. Gentian
  תמצית המתאימה לאנשים פסימיים שמוותרים בקלות. אדם שמתחיל משהו ומרגיש שאינו יכול לעמוד במשימה ופשוט מוותר. התמצית תעזור לאנשים הללו לקחת את המשימה שלקחו ולעמוד בה מבלי לפחד או לראות שחורות ולוותר. הם יוכלו לעמוד בכל משימה שיבחרו.
 13. Gorse
  תמצית לחסרי תקווה אלו שמרימים ידיים לפני שמתחילים. הם ינסו לעשות דברים לשינוי אך מבפנים הם יודעים שמיותר לנסות ובדרך כלל יכשלו. התמצית הזו תעזור להשיב תקווה.
 14. Heather
  תמצית של האנשים שלא רואים אף אחד חוץ מאת עצמם. לפעמים לא יהיה סבלנות לשמוע אותם. אותו אדם יכול לנהל שיחה אך לא יעניין אותו באמת מה האחר אומר. האדם הזה יכול להרגיש במהלך חייו בדידות כי לאנשים לא יהיה חשק לדבר איתו. התמצית הזו תעזור לו להיפתח לעולם ולא לחשוב רק על עצמו.
 15. Holly
  תמצית שמטפלת ברגשות שליליים כלפי עצמו או כלפי העולם – שנאה, כעס , חשדנות, קנאה, צרות עין וכו’. ברפואה הסינית התמצית תתאים לאנשי העץ הלא מאוזנים. התמצית תעזור לאדם להסתכל באור יותר חיובי ותנקה את הרגשות השלילים.
 16. Honeysuchle
  תמצית העבר, ברפואה הסינית זה מאוד מתאים לטיפוסי המתכת. אלו שמשחזרים כל הזמן את העבר, מסתכלים על אלבומים ישנים, על רגעים טובים ורעים שעברו בחיים. הם לא מתקדמים לעתיד הם תקועים בעבר. התמצית הזו יכולה לעזור לאנשים שאיבדו את קרוביהם כדי להתגבר על הפרידה.
 17. Hornbeam
  תמצית המתאימה לדיכאון קל אנשים שמתבאסים מבוקר יום ראשון או מדברים אחרים שצריכים לבצע. אין להם כוח נפשי לבצע מטלות. התמצית תשיב להם את החיוניות ואת האנרגיה לבצע מטלות.
 18. Impatiens
  תמצית לאנשים עצבניים וחסרי סבלנות. אין להם סבלנות לקצב איטי תמיד ימהרו לבצע דברים. כשמישהו ידבר איתם הם וירגישו חוסר קליטה זה יוציא אותם מהדעת. התמצית הזו תרגיע את העצבנות. מכיוון שהתמצית הזו עוזרת לרוגע היא גם נכללה כחלק מהרסקיו.
 19. Larch
  תמצית לחסרי הביטחון. תמצית זו עוזרת לבנות ביטחון עצמי.
 20. Mimulus
  תמצית המתאימה לחרדות ממקור ידוע. אנשים שיודעים ממה הם פוחדים כמו: ג’וקים, מעליות, כלבים, חושך. טובה לאנשים שרוצים לעמוד מול קהל ומפחדים.
 21. Mustard
  תמצית לדיכאון ,עצב עמוק. באותו רגע הכול הופך לשחור כל דבר קטן יכול לגרום לבכי. התמצית הזו תעזור להתגבר על הדיכאון.
 22. Oak
  תמצית המתאימה למכורים לעבודה. התמצית מתאימה לאלו שמתישים את עצמם בהמון משימות לוקחים על עצמם אחריות. מביאים את עצמם להתשה פיזית והם ירגישו חוסר יכולת לעמוד בעול שיש להם על הכתפיים. התמצית הזו תעזור לאותו טיפוס לחזור לעשיה מבלי להתיש את עצמו יתר על המידה.
 23. Olive
  תמצית המטפלת בעייפות ותשישות פיזית ונפשית. אנשים שמתישים את עצמם בעבודה קשה, לימודים וכו’… התמצית תעזור להתמודד עם העייפות הפיזית והנפשית.
 24. Pine
  תמצית המטפלת ברגשות אשמה. אלה שמאשימים את עצמם על דברים שלא בשליטתם או שלא קשורים אליהם. התמצית תעזור לאדם לאט לאט לשחרר את האשמה ותקל עליו.
 25. Red chestnut
  תמצית הדאגנות ואובססיה, לאנשים הדואגים לקרובים להם יתר על המידה. הדאגה מוציאה מאיזון ומקשה על הסובבים אותם. התמצית תעזור לאיזון.
 26. Rock rose
  תמצית לפחד משתק , התמצית הזו תטפל בפחד חזק, סיוט, פניקה. התמצית תקל מאוד ותעזור להשבת האיזון. בגלל היכולת של התמצית לטפל בפחד מאוד חזק גם היא חלק מהרסקיו.
 27. Rock water
  תמצית המטפלת במשמעת עצמית מוגזמת אנשים “פרפקציוניסטים”. כשאדם דורש מעצמו ומאחרים יותר מידי אם במראה חיצוני, ציונים בבחינות, ניקיון, משימות שונות. התמצית תוכל לעזור מאוד לילדים שמאוד חשובים להם ציונים, תמיד זה מזכיר לי את התלמיד הזה שקיבל 95 ובוכה…  התמצית תעזור לאזן את המשמעת העצמית למקום חיובי.
 28. Scleranthus
  תמצית העוזרת בקבלת החלטות. אתם מכירים את האנשים שהגיעו להחלטה אך קמים בבוקר ומחליטים משהו אחר ויום אחרי חושבים ומחליטים משהו אחר. התמצית הזו תעזור בקבלת החלטות.
 29. Star of Bethlehem
  תמצית המטפלת בטראומה ושוק, כל דבר טראומתי שקורה. כל דבר טראומתי שאדם עובר התמצית הזו תעזור להתגבר – תאונה, אובדן, פגיעה מינית וכו’. מכיוון שהתמצית הזו מטפלת חזק בטראומה גם היא חלק מהרסקיו.
 30. Sweet chestnut
  תמצית המטפלת בייאוש עמוק. כשאדם מרגיש שהוא בתהום שלא יכול לצאת ממנה! אין לו כוח להתניע את הגלגלים ולהניע את עצמו. התמצית הנפלאה הזו תעזור לאותו אדם לאט לאט להניע את הגלגלים ולהתחיל מחדש.
 31. Vervain
  תמצית העוזרת לאנשים שהם בעובר מוטיבציה או אמונה. אנשים שמטיפים על דת, עמדה פוליטית, טבעונות וכו’.. הם הופכים להיות מעיקים. התמצית תעזור לאזן את המוטיבציה ולהקל על הסובבים אותם.
 32. Vine
  התמצית המאפיינת אנשים בעלי כריזמה, סמכותיות, אפשר לסמוך עליהם בכל דבר. כשיוצאים מאיזון הופכים להיות שתלטנים ויוצרים פחד סביבם. התמצית תדע למתן את המצב ויעזרו לאותו אדם לחזור לתכונות הטובות ולא לשתלטנות המעיקה.
 33. Walnut
  התמצית הזו עוזרת בשינויים שעוברים בחיים מעברי דירה, יבשות, עבודות. בנוסף התמצית מתאימה לאנשים עם רגישות מאוד גבוהה ששינויים סביבתיים משבשים אותם כמו: רעש, ריב, רגישות למגע של דברים כמו דשא, חול. התמצית הזו תעזור לאותם אנשים רגישים. 
 34. Water violet
  תמצית המתאימה לאנשים שקנאים לפרטיות שלהם ויש להם נטייה לא לכפות את דעותיהם. לפעמים הרושם הראשוני עליהם מוטעה. לדוגמה אנשים שנראים לנו קרים רגשית כשנכיר אותם יתברר משהו אחר שהם מאוד חמים ורגשיים. התמצית תעזור בקשרים חברתיים.
 35. White chestnut
  תמצית לאיזון מחשבות מטרידות ודאגות. אלו שלא מפסיקים לחשוב על דברים שונים ולא מצליחים להירדם בגלל המחשבות. התמצית תמתן ותאזן.
 36. Wild out
  תמצית העוזרת לאדם למצוא את עצמו. אנו נראה אנשים כאלו קופצים מעבודה לעבודה. יש להם הרבה כישרונות לדוגמה: לאדם מסוים יהיו כישרונות לבישול, מחשבים, ציור וכו’  והוא לא ימצא את עצמו… האנשים האלו יחפשו דרך אחרת מכולם ינדדו בעולם, בלימודים וכו’. ולא ימצאו מקום לעגון בו. התמצית תעזור לייצב את האדם ותעזור לו להגיע למקום שבאמת נותן לו סיפוק בחיים ותמקד אותו.
 37. Wild rose
  תמצית שמתאימה לאנשים שלא מתאמצים לשפר את המצב שלהם! לא מדליק אותם כלום. חיים כאילו החיים שלהם זה מכה. אין להם שמחה בכלום ולא רוצים לעשות כלום בחיים. התמצית תעזור להם להחזיר את האור לחיים ותגרום לשינוי.
 38. Willow
  תמצית לאנשים שמרחמים על עצמם. מאשימים את כולם חוץ מאת עצמם על המצב שהגיעו. רואים תמיד את הרע ולא את הדברים הטובים שקיימים להם בחיים. התמצית תעזור לאותם אנשים להסתכל על הדברים הטובים ולהבין את הטעויות שלהם ולהפסיק עם הרחמים העצמיים.

 

מוזמנים להמשיך לעקוב ולקרוא תכנים מעניינים מעולם הרפואה הטבעית ☺, שלכם רונן.

דילוג לתוכן