קריסטלים

מהם הקריסטלים? איך אני הגעתי אליהם? איך אני משלב אותם בטיפולים השונים? איך הקריסטלים משפיעים על המרכזים האנרגטיים בגוף האדם? ואיזה קריסטלים אני ממליץ לכם לאמץ?

“תהליך ההתגבשות הראשוני של הקריסטלים, מתחיל, כפי הנראה בעומק של כ- 350 ק”מ מתחת לקליפת כדור הארץ. סלע מותך עולה מעומק האדמה, מתקרר ומתקשה. הודות לתהליכים גיאולוגיים נשאב חזרה לעומק ומומס שוב. התוצאה היא יצירת קריסטלים.

תהליכים עיקריים האחראים להתגבשות הקריסטלים:

 • איגנאוס – פעילות געשית הקשורה לאש.
 • סדימנטרי – סחף ומשקעים ומטמורפוזה (שינויי צורה החלים בתוך כדור הארץ).

 

לכל הקריסטלים למעט אלו שהם תוצרים של חומר אורגני או זכוכית טבעית, מבנה פנימי מדויק. הם מורכבים מצורות גאומטריות קבועות, שמקורן בקשר בין האטומים והן יוצרות מבנה סימטרי אשר בחלק מהקריסטלים נראים לעין, ובאחרים לא.” (מתוך הספר: קריסטלים מתנות מן הטבע).

איך אני הגעתי לעולם הקריסטלים?
הפעם הראשונה שבה נתקלתי בקריסטלים הייתה בגיל צעיר יחסית כשאני ואחיי היינו ילדים נמשכנו מאוד לצבעים וכנראה שגם האנרגיה שלהם משכה אותנו. היו לנו הרבה אבנים ואהבנו לאסוף אותן.  בהתבגרותנו איבדנו עניין בהם ושמנו אותן כקישוט בעציץ.

במהלך הזמן נחשפתי שוב לעולם המופלא של הקריסטלים.
החשיפה השנייה לקריסטלים קרתה במקרה, לפני כמה שנים עברתי ליד חנות שבחלון הראווה שלה היו מוצגים קריסטלים שמשכו את עיניי. מתוך סקרנות נכנסתי לחנות לראות מה יש בה. איך שנכנסתי הרגשתי אנרגיה חזקה נקיה ועוצמתית. החנות הייתה ענקית ובכל מקום היו קריסטלים, האמת לא ציפיתי להיכנס למקום שכל כולו מלא קריסטלים זו הייתה חוויה. למי ששואל לחנות קוראים StoneAge והיא נמצאת ברחוב אבא הלל 17 רמת גן.  אני ממליץ לכם ללכת לבקר במקום… אני בטוח שתרגישו את האנרגיה כמו שאני הרגשתי.

טיילתי בחנות במשך שעה וחצי וקראתי על כל קריסטל וההשפעה שלו. היו לי הרבה שאלות לגביי הקריסטלים שבחרתי וצוות החנות ענו בשמחה. הבנתי שלכל קריסטל ישנה אנרגיה ותכונה שעוזרת לבני האדם ברמה הפיזית והאנרגטית. לאחר שבחרתי את הקריסטלים המליצו לי לטהר אותם כדי שיקבלו את האנרגיה שלי.

איך מטהרים אותם?
שוטפים אותם במים זורמים ושמים אותם בשמש. ניתן להניח אותם גם על קריסטלים של קוורץ שהם מטהרים.

איך משתמשים בהם?
ניתן להניח אותם בכל פינה בבית, לענוד אותם (ישנם תכשיטים), לשים בכיסים, במשרד.

מה קורה כאשר קריסטל נאבד או נשבר?
כאשר הקריסטל נאבד, נשבר או מתפורר, זה סימן שהוא קיבל אנרגיה שלילית או שפשוט סיים את התפקיד שלו. צריך לכבד את הקריסטל שנשבר ולהחזיר אותו לטבע… ניתן להניח אותו בעציץ, או בשטח פתוח שתבחרו.

אני רוצה לשתף במשהו מדהים שקרה לי במהלך טיפול.
הייתה לי מטופלת שמאוד כעסה על בן זוגה, טיפלתי בה ברפלקסולוגיה ושמתי עליה אבן טורמלין שחור (אבן שסופגת אנרגיות שליליות) לאחר הטיפול האבן נפלה והתפוצצה. המטופלת מאוד התנצלה ואמרתי לה שהאבן לקחה את האנרגיה וטוב שהתפוצצה. את האבן שהתפוצצה החזרתי לאדמה….

מקרה נוסף שהיה לי, היה יום שהרגשתי שהאנרגיה שלי ירודה ואין לי כל כך אנרגיה. שמתי בכיס טורמלין שחור כשחזרתי הביתה בערב הוצאתי את האבן מהכיס וראיתי שכל האבן התפוררה בכיס.

נוכחתי לדעת ולהרגיש את העוצמה שיש לקריסטלים ובהמשך החלטתי לשלב את הקריסטלים במהלך טיפוליי השונים כדי להעצים את האנרגיה של הטיפול כדי לפתוח חסימות ומרכזים אנרגטיים.

רכשתי הרבה קריסטלים וגם איבדתי הרבה… אני מאוד אוהב לשלב את הקריסטלים בטיפולי רפלקסולוגיה והילינג. לפעמים אני ממליץ למטופליי לרכוש לעצמם כמה קריסטלים כדי לשנות את האנרגיה ולהעצים את הטיפול שקיבלו.

איך הקריסטלים עובדים על המרכזים האנרגטיים שלנו?
לקריסטלים יש אפשרות לאזן חוסר איזון במרכזים האנרגטיים השונים אם בעודף או בחוסר.

בגוף שלנו יש 7 מרכזים אנרגטיים שנקראים צ’אקרות, ניתן להניח את הקריסטלים במרכזים האנרגטיים הנבחרים כדי לאזן:

 • המרכז הראשון – צ’אקרת הבסיס תזוהה עם קריסטלים חומים, שחורים.
 • המרכז השני – צ’אקרת המין תזוהה עם קריסטלים אדומים.
 • המרכז השלישי – צ’אקרת הסולר תזוהה עם קריסטלים צהובים.
 • המרכז הרביעי – צ’אקרת הלב תזוהה עם קריסטלים ורודים (רגשי) וירוקים (פיזי).
 • המרכז החמישי – צ’אקרת הגרון תזוהה עם קריסטלים כחולים.
 • המרכז השישי – צ’אקרת העין השלישית תזוהה עם הקריסטלים הסגולים.
 • המרכז השביעי – צ’אקרת הכתר תזוהה עם הקריסטלים הלבנים והשקופים.

 

הקריסטלים ביהדות
ביהדות האבנים מוזכרות כאבני החושן:
בספר שמות, פרק כ”ב מצוין אפוד אבני החושן. ” וְעָשׂוּ, אֶת-הָאֵפֹד:  זָהָב תְּכֵלֶת וְאַרְגָּמָן תּוֹלַעַת שָׁנִי… וְלָקַחְתָּ, אֶת-שְׁתֵּי אַבְנֵי-שֹׁהַם; וּפִתַּחְתָּ עֲלֵיהֶם, שְׁמוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.  י שִׁשָּׁה, מִשְּׁמֹתָם, עַל, הָאֶבֶן הָאֶחָת; וְאֶת-שְׁמוֹת הַשִּׁשָּׁה הַנּוֹתָרִים, עַל-הָאֶבֶן הַשֵּׁנִית—כְּתוֹלְדֹתָם…וְשַׂמְתָּ אֶת-שְׁתֵּי הָאֲבָנִים, עַל כִּתְפֹת הָאֵפֹד, אַבְנֵי זִכָּרֹן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל…”

 

איזה קריסטלים אני ממליץ לכם לאמץ?
בחרתי ב- 3 אהובים, כמובן שאתם צריכים להתחבר בעצמכם….יכול מאוד להיות שתתחברו לקריסטלים אחרים

 • אמטיסט (אחלמה) – צבעה סגול והיא אחת משתים עשר אבני החושן. קריסטל המחזק כוח רצון, שליטה עצמית, אומץ, אינטואיציה. טובה לגמילה מהתמכרויות, מצמצמת כעסים, טובה לשינה רגועה, מקלה על כאבי ראש, משפיעה על המטבוליזם ומחזקת שמיעה. האמטיסט משרה אווירה נעימה ומומלץ לשים אותה בבית או במשרד. ישנן מושבות אמטיסט שניתן לקנות ולהניח בבית.
 • טורמלין שחור – מגנה מאנרגיות שאינן מתאימות לנו, מגנה מפני אנרגיות לא טובות של אחרים וסופחת אנרגיות שליליות. הטורמלין מחזקת את צ’אקרת הבסיס ומחזקת את הכאן ועכשיו. טוב לשים אותה בבית עסק, בכיסים כאשר האנרגיה נמוכה, באופנוע, ברכב.
 • קוורץ – צבעה לבן שקוף. אחת האבנים החזקות ביותר. יש לאבן יכולת לטהר אבנים אחרות. טובה למקומות שיש בהם יש קרינה רבה, טיהור אישי, הקוורץ מעצים קריסטלים אחרים. בקוורץ מופיעים כל צבעי הקשת כאשר חושפים אותה לשמש. הקוורץ פותחת חסימות אנרגטיות והיא תעצים כל קריסטל שיהיה לידה. אני מאוד אוהב להשתמש בה בטיפולים כדי להזרים אנרגיה.

 

אני רוצה להודות לשני תודר מסטון אייג’  שאיפשרה לי לצטט קטעים מתוך הספר שלה קריסטלים מתנות מן הטבע.

דילוג לתוכן