צמחי מרפא

השימוש בצמחי מרפא מבוסס על מסורת עתיקה. לאורך ההיסטוריה השימוש בצמחים היה חלק בלתי נפרד מתהליך ריפוי הגוף והנפש. בכל רחבי העולם השתמשו בצמחי מרפא – בסין, בארצות ערב, ביוון, בדרום אמריקה… פעילויות הצמחים הן רבות, ולכן חשוב להתאים את הפעילות שרוצים והצמח המתאים ביותר לאותו אדם.

לצמחים יש יכולת אדירה לעזרה ולהעצמת הריפוי של האדם. אתן לדוגמה כמה פעילויות צמחים למערכת החיסון (כמובן שיש עוד המון פעילויות):

  • צמחים אימונוסטימולנטים – אלו צמחים אשר מזרזים את מערכת החיסון והם מתאימים למצבים אקוטיים של המחלה ובדרך כלל יהיו גם נוגדי זיהום.
  • צמחים אימונומודולטורים – מחזקים את הגוף במצבי חולשה חיסונית. הם לא פועלים ישירות, אך מחזקים את הגוף בהתמודדות עם המחלה.

לא כל צמח מתאים לכל אחד. לדוגמה, ישנם צמחים שמדללים את הדם, ולכן לא אתן אותם לאנשים שלוקחים תרופות מדללות דם כי זה יעצים את הפעילות ותהיה סכנה למטופל. כפי שניתן להבין, יש חשיבות גדולה בפניה למטפל המוסמך לטיפול בצמחי מרפא. ישנם אנשים אשר ממליצים על כל מיני צמחים בגלל ששמעו ממישהו. יש בכך סכנה, מכיוון שאנחנו לא יודעים את ההיסטוריה הרפואית של אותו אדם ומהו הצמח המתאים לו.

יש להבין שצמחים הם תרופה לכל דבר ואין לקחת אותם בקלות ראש:

  • כל פורמולות הצמחים שאני מזמין עבור מטופליי עוברים דרך בית מרקחת מורשה משרד הבריאות.
  • ההכנות הן אישיות ולא ניתנות להעברה לאדם אחר.
  • אנשים הסובלים ממחלות שונות ונוטלים תרופות מרשם צריכים להיוועץ ברופא לפני נטילת צמחים.